OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocy 04.05.2025
Ogólnopolski Tydzień Biblijny
Zmartwychwstały Pan objawia swoją moc, pokrzepia nas i wzywa do pójścia za Nim. Z miłością odpowiedzmy na to wezwanie, szukając nadziei w Nim i Jego słowie.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Uwielbiajmy Zmartwychwstałego Pana modlitwą:
Do najbliższej soboty włączmy się w codzienne słuchanie słowa Bożego, które w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego będzie w naszej parafii odczytywane po Mszach Świętych.
W najbliższą niedzielę dzieci naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej podczas Mszy Świętych o godz. 9:00 i 11:00, by później podczas popołudniowego nabożeństwa maryjnego podziękować Bogu za ten dar.
Przygotowaniem do tego wydarzenia wiary będzie:
Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8:30. Prosimy do środy zgłosić ich w zakrystii.
Kolekta przyszłej niedzieli będzie kolektą kopertową, przeznaczoną na potrzeby remontowe naszej parafii: remont dachu kościoła i kaplicy cmentarnej.
Dziękujemy za wszelką troskę o potrzeby naszej parafii, wyrażoną w pracach przy naszej świątyni, utrzymaniu jej czystości oraz pracach remontowych w kaplicy cmentarnej.
Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Gościa Historia, czasopisma Trwajcie w Miłości oraz Małego Gościa Niedzielnego.
Zachęcamy do wsparcia podpisami ogólnopolskiego poparcia Kościoła dla religii i etyki w szkołach.
Tegoroczna, Jubileuszowa Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się 25 maja. Istnieje możliwość wyjazdu autokarowego. Wyjazd o godz. 6:15 sprzed kościoła. Powrót po piekarskim nabożeństwie majowym. Koszt 50 zł, zapisy w zakrystii do 11.05.
Zapraszamy do udziału w pielgrzymce naszej parafii do katowickiej katedry na dekanalne obchody Jubileuszu 100-lecia naszej Archidiecezji, które będziemy przeżywali w duchu modlitwy 14.06.2025. Zapisy na wyjazd w zakrystii do końca maja. Koszt 40 zł.
28 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego na nowy rok akademicki 2025/2026, która potrwa do 31 sierpnia. Mężczyzn, którzy rozeznają lub już podjęli decyzję o wstąpieniu do seminarium, zapraszamy do umówienia się na rozmowę wstępną, a wszystkich diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia do seminarium na stronie internetowej WŚSD.
Już od wtorku do 28 maja można dokonywać rezerwacji ławek w kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy.
Szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym dla służb porządkowych i organizatorów pieszych pielgrzymek jest planowane na dzień 20 maja br.
|
Wtorek: 18:45 - 19:30 Piątek: 9:00 - 9:45 |
|
Telefon: 32 4513548 |
KONTO BANKOWE PARAFII:
Bank Spółdzielczy Gorzyce
35 8469 0009 0002 1920 2000 0002
Ks. Adam Żemła |
Ks. senior Jerzy Korduła |